Balík do zahraničí levně

Posílat balíky po celé Evropě, nebo rovnou po světě, je dnes zcela běžnou záležitostí. Mnoho podniků i soukromých osob by se bez takových služeb vůbec neobešlo. Díky soukromým dopravcům existuje rozsáhlá síť dopravních trajektorií, které křižují celou planetu a umožňují, aby sem a tam nepřetržitě proudily desetitisíce zásilek, balíků, dopisů a dalších nákladů.

Pohodlí

sofa

Odesílejte balíky z pohodlí svého gauče

Rychlost


Balík doručíme do 48 hodin po Evropě a do do 96 hodin po celém světě

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat zásilku

Balíky jako na běžícím pásu

Poslat balík v rámci České republiky je poměrně snadné, pokud však posíláme do zahraničí, je už to o něco složitější. Jakmile balík totiž překročí hranice našeho státu, začínají pro něj platit nová pravidla. Vždy záleží nejen na tom, jakou vzdálenost ve výsledku urazí, ale i na interních poplatcích a povoleních, které je třeba vyřídit v konkrétní zemi. Není toho málo. Vzpomínáte, jak jste naposledy jeli na dovolenou? Jen si představte to množství dokumentů, které je třeba si obstarat! Posílání balíků je jen o něco málo jednodušší, než pokud cestují letadlem živí pasažéři. Pokud posíláte balíky často, pak byste se z toho všeho papírování mohli dřív nebo později zbláznit. Naštěstí právě od toho jsou tu profesionální dopravci, kteří se specializují na komunikaci s cílovými státy, mají pod palcem veškerá pravidla, která se musí dodržovat, udržují přehled o poplatcích a clech a všechno tak vyřídí za vás. Jediné, co musíte udělat, je předat balík do jejich rukou.

Kolik to bude stát?

Takové vyřizování však samozřejmě něco stojí. Nehledě na náklady za samotnou dopravu – je třeba si uvědomit, že ať už zvolíte jakoukoliv přepravní společnost (případně státní Českou poštu), ta bude muset zaplatit náklady na pohonné hmoty, mzdy řidičů a další položky. Do výsledné ceny je započítáváno mnoho faktorů a není jednoduché se vyznat ve složité nabídce. Jednotliví přepravci se sice předhánějí, aby zákazníkům nabídli výhodnější a lákavější možnosti, ale ne vždycky to mohou udělat nejlevněji. Proto na trhu najdete různé ceny a na vás už je, abyste si vybrali. Samozřejmě, že většina z nás má zájem na tom neplatit víc, než musí. Proto hledáme způsob, jak poslat balík do zahraničí levně, nejlépe však zároveň při zachování kvalitních služeb. Jak na to?

Nízká cena – podezřelé?

Porovnávat ceny je díky internetu velmi snadné. Existují dokonce specializované srovnávače, které vše provedou za vás, takže nemusíte klikat na jednu nabídku za druhou. Nejlevnější cena však samozřejmě ještě negarantuje špičkovou kvalitu služby, a přiznejme si, že často je tomu dokonce naopak (nízká cena poukazuje na to, že služba bude v některé jiné oblasti trochu pokulhávat). Pokud posíláte balíky do zahraničí relativně často (třeba několikrát za měsíc), pak můžete zkusit využít pokaždé jiného dopravce a nakonec zůstat u toho, s nímž budete nejvíce spokojeni. Pokud posíláte zásilku, která snese trochu drsnější zacházení a její případná ztráta by neznamenala konec světa, pak můžete s klidným svědomím zvolit nejlevnější nabídku. Jestliže je však důležité, aby zásilka skutečně dorazila v pořádku a hlavně včas, lépe zvažujte a důkladněji si projděte informace, které zvolená firma poskytne. Zaměřte se například na pojištění zásilek. Důležité je také klást důraz na to, jak profesionálně firma přistupuje k vyřizování potřebných dokumentů. V případě posílání zásilek do některých zemí je totiž nutné obstarat si konkrétní povolení nebo zaplatit různé doplňkové poplatky. Někdy také záleží na obsahu balíku, protože některé věci se posílat nesmějí (v mnohých zemích platí embargo například na zbraně, šperky či různé potraviny). Všímejte si, jak zkušeně se dopravní společnost v této oblasti pohybuje, jestli za vás vše vyřizuje ochotně a bez potíží, nebo ve výsledku zůstane vše na vás. A pokud jste s jejím přístupem spokojeni, zvažte, zda nakonec není lepší zaplatit o trochu vyšší cenu s vědomím, že si připlácíte za kvalitu, než se sice zaradovat nad lacinou nabídkou a nakonec zjistit, že zásilka vůbec nenašla svůj cíl.

Chci poslat zásilku se slevou

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *