12.6.2016

Jak poslat balík či zásilku do nebo z USA + poštovné

balík do usaNa světě neexistuje místo, které bychom nenašli. Víš balík nebo zásilku doručíme třeba na Severní pól. Oceán, vysoké hory ani pouště pro nás nejsou žádnou překážkou a garantujeme, že svůj úkol splníme do 96 hodin. Takže se na nás můžete obrátit i v případě, že chcete poslat balík do USA.

Cena se slevou

coins
První balík již od 803,-

Rychlost


Expresní balík doručíme i do 24 hodin

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík z/do USA

Jak poslat balík do Ameriky

Překročili jsme hranice Evropské unie a pravidla se trochu mění. Aby mohl být váš balík doručen, je potřeba dodržet některé základní podmínky. A to zejména ty administrativní. Při posílání zásilky do USA se totiž ve většině případů platí clo a některé další poplatky. Navíc si musíte zařídit vyplnění některých faktur a přiložit je k balíku, jinak nebude možné jej řádně doručit. Bohužel, je to tak. Ale protože to víme předem, připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co je třeba vědět, aby vás už nic nepřekvapilo.

Při posílání zásilek přes oceán se standardně platí clo. To obvykle dosahuje hodnoty 3%, existují však výjimky. Některé zásilky jsou od cla osvobozené – například nepřesahuje-li její hodnota 200 EUR. Pokud však dojde k vyměření cla, pak počítejte ještě s dodatečným manipulačním poplatkem ve výši 5 USD (manipulační poplatky se týkají pouze zásilek, na které bylo uvaleno clo.)

Import a export do Ameriky

Jsou dvě varianty: potřebujeme buď poslat balík z Česka do Ameriky, nebo z Ameriky do České republiky. Vezmeme to tedy postupně.

Balík do USA

Pokud hodnota zásilky nepřesahuje 1000 EUR, stačí jen přiložit komerční fakturu. Jde o oficiální dokument, kde je uvedeno celé jméno a adresa příjemce i odesílatele, jeho telefon, důvod exportu, úplná popis předmětu, harmonizovaný tarifní kód (pokud je znám), země původu předmětu (tam, kde byl vyroben), počet kusů, cena za kus, celková cena každé položky, počet balíčků a váha balíku.

Je-li cena zásilky vyšší než 1000 EUR, je třeba vyplnit tzv. Shipper´s Export Declaration (SED).

Formuláře těchto dokumentů jsme pro vás připravili, takže jejich získání by nemělo představovat žádný problém.

Balík z USA

Při importu do Česka je nutné přiložit k zásilce již zmíněnou komerční fakturu a navíc tzv. EORI číslo, sloužící k identifikaci odesílatele při styku s celními úřady. EORI číslo se liší pro fyzické a právnické osoby. V případě fyzický osob je to jednoduché: zkrátka vyplníte formulář, který opět nabízíme již předpřipravený na svých stránkách. Právnická osoba si musí EORI číslo předem zařídit na Celním úřadě.
Chci využít slevu 200,- Kč na první zásilku do/z USA!