24.7.2016

Jak poslat balík do Austrálie – cena

balík do austrálie

Nejmenší kontinent a zároveň samostatná země, bývalá britská kolonie a dnes autonomní stát s nemalým významem na světové politické, kulturní i sportovní scéně… to všechno je Austrálie. A taky země mimořádně atraktivní díky svému klimatu, nesmírně příjemným obyvatelům a kombinaci moderního světa s drsnou exotickou divočinou, která si stále udržuje mnohá tajemství…

Cena se slevou

coins

První balík již od 2 104,-

Rychlost


Balík doručíme do 3 dnů

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík do Austrálie

Pozor na složitější administrativu

Potřebujete právě do Austrálie poslat balík? Chcete potěšit svého tamějšího přítele či příbuzného, případně se sem chystáte na delší pobyt a rádi byste, aby vám někdo přepravil kufry dřív, než dorazíte? Všechno je možné díky službám, které poskytuje kurýrní služba Zaslat.cz Celý svět máme pod palcem a Austrálie není žádnou výjimkou. Protože se však jedná o vzdálený kout naší planety (cesta letadlem sem zabere více než patnáct hodin a časový posun v Sydney znamená celých osm hodin), administrativa spojená s posláním balíku je bohužel o něco složitější, než pokud byste se chystali posílat balík po Česku nebo Evropské unii. Také je nutno počítat s tím, že cena balíku do Austrálie je samozřejmě vyšší. Připomeňme ještě, že v Austrálii je omezeno posílání šperků. A teď už se pojďme společně podívat na to, co všechno je potřeba vědět ohledně oficiálních dokumentů.

Faktury k podepsání

Většina zboží putující do Austrálie podléhá clu. Je proto třeba vyplnit a podepsat celní prohlášení. Jaká je výše cla? Je to různé a vše závisí na obsahu zásilky. Průměrně budete muset zaplatit clo ve výši 4,6%, může se však vyšplhat až na 10% (rozsah cla je oficiálně stanoven na 0-10%. Pokud hodnota zásilky nepřesahuje 1000 australských dolarů, clo se neplatí).
Dále se však odvádí poplatek ve výši 10% hodnoty posílané zásilky. A v případě, že bylo clo vyměřeno, nezapomeňte, že je ještě potřeba zaplatit administrativní poplatek. Ten se pohybuje v rozmezí 40,20 – 65,75 AUD (australský dolar; 1 AUD = cca 18 korun) a jeho výše je opět odvislá od povahy zásilky a také typu dopravy.

 

Posílejte balíčky a zásilky do Austrálie nejlevněji!

 

Jen u celního prohlášení však nezůstaneme. Pokud totiž posíláte balík z Austrálie sem do České republiky, nesmíte zapomenout ještě na tzv. EORI číslo a také komerční fakturu, kterou k tomuto číslu přiložíte.
EORI číslo slouží i identifikaci odesílatele při styku s celními úřady a lze získat vyplněním oficiálního formuláře. Odkaz na něj najdete na našich stránkách. Pokud jste právnická osoba, je nutné si EORI číslo zařídit na celním úřadě.
Komerční faktura je oficiální dokument, který musí povinně doplnit všechny zásilky podléhající clu. Je možné jej vyplnit i online a obsahuje celou řadu položek, především informace týkající se odesílatele (adresa, kontakty), ale také informace o posílané zásilce (popis předmětu, jeho hmotnost, počet kusů a jejich cena, země původu…)
Bohužel, v Zaslat.cz za vás na rozdíl od celního prohlášení nemůžeme komerční fakturu vyplnit. Je nutné ji proto kurýrovi předat již hotovou.
Jakmile budete mít vše připraveno, můžete směle zavolat našeho kurýra. Už se na vaše balíky těšíme!

O 65 Kč levnější než Česká pošta!