19.7.2016

Jak poslat balík nebo kusovou zásilku do Ruska

balík do ruskaRusko je největším státem na světě – svoji rozlohou hravě strčí do kapsy celou Evropu a není tedy divu, že cestovat touto „zemí neomezených možností“ není nic jednoduchého. Dostat se z jednoho konce na druhý vám zabere několik hodin, ale i celé týdny – samozřejmě podle toho, jaký způsob transportu zvolíte. Proslulá transibiřská magistrála, nejdelší železniční trať na světě, například měří více než devět tisíc kilometrů. Cesta vlakem z výchozí stanice Moskvy do cílového Vladivostoku ve východním cípu Ruska vám bude trvat zhruba čtrnáct dní. Stejnou vzdálenost však urazíte letadlem za pár hodin. Záleží samozřejmě na tom, jestli se chcete kochat krajinou, nebo spěcháte. Třeba tolik, že potřebujete doručit zásilku do Ruska.

Cena se slevou

coins
První balík již od 1 209,-

Rychlost


Balík doručíme do 48 hodin

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík z/do Ruska

Jak poslat balík do Ruska?

A jsou před námi další kilometry – z Prahy je to do Moskvy bezmála dva tisíce kilometrů. To není úplně málo, že? Letadlem se do ruské metropole dostanete za dvě a půl hodiny, zato do zmíněného Vladivostoku už to bude přes deset tisíc kilometrů a více než třicet hodin na palubě letadla. Časový posun v cílové destinaci je osm hodin…

Možná ale nepotřebujete cestovat tam osobě, možná chcete jen poslat nějaké zboží. Dárek pro přítele či obchodního partnera, zapomenuté zavazadlo, objednávku z e-shopu,… je samozřejmě nespočet možností, co všechno kusové zásilky směr Rusko mohou obsahovat. A není nutné, abyste je doprovázeli a absolvovali tu dlouhou cestu spolu s nimi. Od toho tu přece jsou zásilkové služby a profesionální kurýři, kteří vše dokážou vyřídit za vás, spolehlivě, rychle, bez starostí a za bezkonkurenční ceny.

Důležité informace, které se vyplatí znát

Nezáleží na tom, zda chcete poslat balík do Moskvy, Petrohradu, Omsku, Kazaně nebo kamkoliv jinam na území Ruské federace. Nezáleží ani na tom, co váš balík bude obsahovat. Jediné, na čem záleží, je, aby vše proběhlo hladce a co možná nejrychleji. U nás v Delibarry garantujeme doručení na libovolné místo na světě do 96 hodin. Tedy včetně Ruska a devíti časových pásem, které touto země procházejí.
Než balík pošlete, je však třeba znát některá základní pravidla. Tak například – do Ruska neposílejte tabák ani alkohol, je to zakázané. Omezeno je dále posílání airsoftových zbraní, šperků, koření, čaje, vitaminů a hodinek.

Rusko a celní poplatky

Protože ruská federace není součástí Evropské unie, je na některé zboží putující přes její hranice uvaleno clo. Týká se to konkrétně zásilek, jejichž hodnota (včetně dopravy) za měsíc nepřesáhne hranici 1000 EUR nebo hmotnost 31 kg. Pro tyto zásilky je výše cla stanovena na 30 % z částky převyšující limit. U zásilek o hmotnosti více než 31 kg se platí clo 4 EUR za každý kilogram navíc. Dojde-li k vyměření cla, platí se tzv. manipulační poplatek ve výši 0,15 % z hodnoty zásilky. Pokud však clo a daň dohromady nepřesáhne 2 EUR, neplatí se žádný poplatek.
Dobrá zpráva pro naše zákazníky zní: celní prohlášení za vás vyplníme my.

Co ještě je třeba vědět?

K posílanému zboží je třeba přiložit celní fakturu, ta se liší podle toho, zda jde o zboží komerční nebo nekomerční povahy. Oba formuláře si lze stáhnout na našich stránkách. Pokud vaše zásilka překročila hodnotu 1000 EUR, je navíc nutné přiložit k ní další oficiální formulář, tzv. SED – Shipper’s Export Declaration. Je rovněž ke stažení u nás na delibarry.com.
Chci poslat balík z/do Ruska se slevou 200,- Kč na první balík