24.7.2016

Jak poslat balík do Španělska

balík do španělskaŠpanělsko je překrásná země – země horkého slunce, vysokých hor a teplého moře, ale také země toreadorů, ohnivého flamenga, specifické kultury a nesmírně bohaté historie. Není divu, že stát zabírající většinu Pyrenejského poloostrova je jedním z neoblíbenějších turistických cílů na světě.

Cena se slevou

coins
První balík již od 398,-

Rychlost


Expresní balík doručíme do 5 dnů

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík do Španělska

Všichni chtějí do Španělska

Existuje mnoho žebříčků zabývajících se návštěvností jednotlivých zemí, každý rok jsou navíc publikovány nové. Třebaže se mohou navzájem mírně lišit, jedno je jisté – Španělsko v nich vždy figuruje na prvních příčkách, hned za Francií, Spojenými státy nebo třeba Čínou. Podle jednoho takového žebříčku navštívilo například v roce 2014 tuto zemi více než 56 milionů lidí. Jako by se všichni hrnuli právě sem…
A nejsou to jenom turisté, co míří na španělské území. Cestují sem i celé tisíce balíků a zásilek, a to díky hbitým doručovatelům nejrůznějších přepravních společností, které dennodenně dovážejí balíky z celého světa, aby našly svůj cíl právě ve Španělsku. Možná i vy potřebujete poslat balík do Španělska. Cesta letadlem by vám sice zabrala jen něco málo přes dvě hodiny a navíc byste navštívili překrásnou zemi na jihu Evropy, která má turistům skutečně co nabídnout, asi se však shodneme na tom, že bude lepší, když vše svěříte profesionální firmě. Například k nám do Delibarry.

Když jde o Španělsko, Delibarry ví jak na to

Kdykoliv posíláme balík na území Evropské unie, díky společné administrativě je všechno daleko jednodušší, než pokud bychom chtěli cokoliv posílat třeba na druhý konec světa, mimo evropský kontinent. I v případě Španělska se tedy můžeme spolehnout na to, že snazší už to být nemůže. Nemusíte umět španělsky (dokonce ani anglicky), nemusíte znát tamní předpisy, nemusíte vědět, jestli se platí clo… jediné, co je potřeba vědět, je to, že všechny nezbytné záležitosti za vás vyřídí zkušení a proškolení profesionálové z Delibarry. Španělsko máme pod palcem stejně jako kteroukoliv jinou zemi, do které doručujeme balíky. Takže vlastně celý svět.
Pojďme se nyní podívat na to, co je potřeba vědět v případě Španělska.
Do Španělska doručujeme balíky do pěti pracovních dnů (záleží také na tom, zda právě nemají ve Španělsku svátek nebo jiný volný den – to vše bere v potaz náš šikovný online kalkulátor, který vám ukáže, kdy konkrétně váš balík dorazí). Pokud však z nějakého důvodu spěcháte a pět dní je pro vás moc, není problém využít možnosti expresní přepravy. Váš balík pak dorazí do svého španělského cíle už do 24 hodin.

Se šperky buďte opatrní

Již jsme se zmínili o tom, že pro balíky doručované po Evropské unii platí stejná pravidla. Patří mezi ně i osvobození od jakýchkoliv celních poplatků. Při posílání balíku do Španělska tedy není potřeba vyplňovat žádné celní prohlášení ani další náležitosti.
Přesto existuje jedno omezení, o kterém byste měli vědět před tím, než se rozhodnete svůj balík připravit na předání kurýrovi. Ve Španělsku totiž platí regulace posílání kožešin, šperků a drahých kovů nebo vzácných nerostů. Jedná se zejména o zásilky mířící ze Španělska ven, ale potíž by mohla nastat i v případě opačného směru. Pokud se tedy chystáte poslat třeba svému kamarádovi či příbuzného dárek v podobě výše zmíněné cennosti, raději se předem ujistěte o tom, že nehrozí jeho zabavení na hranicích.
Chci využít slevu 200,- Kč na první zásilku do Španělska!