Jak poslat mezinárodní balík do zahraničí (ciziny)

Důvodů, proč můžeme potřebovat občas poslat balík do zahraničí, může být celá řada. Ať už to jsou důvody čistě soukromé, pracovní nebo jiné – každopádně vždy však samozřejmě chceme, aby to bylo co nejrychleji, nejsnadněji a samozřejmě také co možná nejlevněji. Najít ideální způsob, který by splňoval všechny tyto podmínky, není bohužel nic snadného. Jedním z důvodů je fakt, že možností, jak poslat balík do zahraničí, je celá řada. A tak nezbývá, než se v nich dobře vyznat a zvolit tu správnou.

Pohodlí

sofa

Odesílejte balíky z pohodlí svého gauče

Rychlost


Balík doručíme do 48 hodin po Evropě a do do 96 hodin po celém světě

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat zásilku

Potřebujete prověřenou firmu na posílání zahraničních balíků

V minulosti existovala pouze jediná cesta, jak poslat balíček do zahraničí – využití služeb státní pošty. Dnes už je na trhu celá řada soukromých subjektů, tedy přepravních společností, které křižují evropské i světové obchodní cesty a převážejí balíky a zásilky od jednoho majitele ke druhému jako na běžícím pásu. Pokud dokážete najít vhodného dopravce, pak už je obvykle všechno jen na něm. Tyto společnosti by měly znát veškeré právní a administrativní náležitosti tak, aby na vás jako klientovi nezůstaly žádné povinnosti navíc. Stačí, že musíte zaplatit nejen náklady na poštovné a mzdy zaměstnanců, ale v mnoha případech rovněž clo a často i další poplatky. Zvolený dopravce by vám měl přesně říci, jaké peníze a za co po vás bude chtít, a které faktury je třeba vyplnit. Pokud tedy při výbírání vhodné firmy zjistíte, že se její zástupci nevyznají v tom, co dělají, měl by to pro vás být dostatečný důvod jim svůj balík nesvěřit. Balík předejte pouze společnostem, které prokážou dobrou znalost místních poměrů v dané zemi. Nevadí, pokud firma do některých států třeba nedoručuje – důležité je, aby se perfektně vyznala tam, kam jezdí.

728x90.jpg

Clo, poplatky, papírování…

Obecně platí, že v rámci Evropské unie se neplatí clo. Pokud tedy posíláte balík po Evropě, pak cena služby odpovídá vzdálenosti, v jaké země leží, velikosti balíku a individuální ceně za práci a náklady (včetně poštovného a přepravních hmot), které si každý dopravce určuje jinak. Země mimo Evropskou unii však většinou uvalují na veškeré přepravované zboží cla různé výšky, záleží na druhu zboží, jeho množství a podobně. Do některých zemí navíc nemůžete určití druh zboží posílat vůbec – takové sankce se týkají většinou tabáku, alkoholu nebo cigaret. V případě vzdálenějších států, například Číny nebo Spojených států, je dále potřeba vyplnit několik oficiálních formulářů, například formulář komerční faktury nebo tzv. Shipper´s Export Declaration (SED), přesahuje-li cena balíku 1000 EUR.

Delibarry je tu pro vás

Zdá se vám to příliš složité? Je toho nějak moc? Nezoufejte. Právě proto jsme tu my, Delibarry. Dokážeme vám pomoci a ochotně poradit se vším, v čem si ohledně posílání balíku (balíčku) do zahraničí nebudete vědět rady. Vyplníme za vás všechny formuláře, které nemusíte vyplňovat sami, včetně celního prohlášení. Vyzvedneme si balík až na vašem prahu a doručíme ho na libovolné místo na světě do 96 hodin, v Evropě už do 72 a po Česku ještě dnes. Jak je to možné? Snadno – naše společnost funguje pomocí hustě propojené sítě kurýrů a mezinárodních dopravců. Šikovní dispečeři z naší centrály dokážou jejich činnost a pohyb zkoordinovat tak, aby všechno klaplo a každý balík dorazil včas a v pořádku na místo svého určení.

970x90-1461755473.jpg

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *