Sledování balíků a Česká pošta

V současné době drtivá většina přepravních společností poskytuje tzv. službu sledování zásilek, 16804905_10212082020110098_792764279_obalíků. U velkých dopravců je to snad bez výjimky standardem. Každý bezesporu uvítá možnost získávat online aktuální informace o pohybu či stavu své zásilky – ať již odesílané nebo přijímané. Pokud balíček očekáváte, můžete si přes službu sledování zásilek zjistit zejména přibližnou polohu balíčku – zda je již na cestě k vám, vaší poště nebo stále čeká na „odbavení“ v té které vstupní či překladní pobočce, depu. V případě posílání balíků zase oceníte informaci, zda byla zásilka doručena na požadovanou adresu. Princip fungování služeb sledování zásilek je u přepravních společností víceméně podobný – každý balík dostane svůj jednoznačný identifikátor, podle kterého jej v případě potřeby dohledáte.

Posílejte balík pohodlně přes Zaslat.cz i s online sledováním balíků!

Česká pošta a sledování zásilek

I Česká pošta nabízí službu sledování zásilek – ta pracuje v tzv. režimu Track and Trade. Také zde platí, že každá zásilka dostane svůj jednoznačný a nezaměnitelný kód – podací číslo zásilky. Ten je tvořen číslicemi i písmeny a skládá se ze tří částí – prefixu, který označuje druh zásilky a je složen většinou ze dvou písmen; dále z číselného kódu obsahujícího 9-10 číslic; a nakonec ze sufixu představujícího typ podavatele nebo zemi původu. U zásilek posílaných ze zahraničí může být uveden specifický formát země původu. Tato služba umožňuje získání informací o pohybu nebo statutu daného balíčku, avšak je omezena pouze na území České republiky. Česká pošta totiž odpovídá jen za informace týkající se zásilek, které vznikly na území českého státu. Jakmile balík opustí naše území, je Česká pošta závislá na zahraniční poště, co se týče dodání informací (někteří zahraniční dopravci navíc vůbec neumožňují službu sledování). To stejné platí v případě doručování zásilek ze zahraničí do České republiky. Může se tedy stát, že ve výše zmíněných situacích si nebudete moci zjistit informace o povaze vaší zásilky.

Služba Zaslat.cz sledování zásilek

Se službou sledování zásilek budete mít vždy aktuální přehled o poloze či povaze vašeho balíku. Zaslat.cz spolupracuje s předními přepravními společnostmi jako je TNT, GLS a PPL. Každé zásilce je přiděleno speciální sledovací číslo, díky kterému můžete kdykoliv kontrolovat stav doručování. Stačí jen vyplnit e-mail, který byl zadán při objednávce, a číslo objednávky uvedené v potvrzovacím e-mailu.

Posílejte balík pohodlně přes Zaslat.cz. Vše vyzvedneme přímo u Vás doma!

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *