12.6.2016

Zásilky a balíky do i z Číny – poštovné

zásilky do čínyMezi zeměmi, kam doručujeme balíky, patří Čína k těm exotičtějším. Ale to ani v nejmenším neznamená, že by pro nás byla nějakou překážkou. Naopak! Rádi si poradíme se vším, co souvisí s posláním balíku do Číny nebo dodáním zásilky z Číny do České republiky. Aby vy už jste nemuseli – vždyť jsme Delibarry, profesionálové každým coulem.

Cena se slevou

coins
První balík již od 1 203,-

Rychlost


Expresní balík doručíme do 96 hodin

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík z/do Číny

Na co se připravit při obchodování s Čínou

Protože dovoz z Číny poslední dobou přímo vzkvétá, čínské zboží si razí cestu do našich regálů, a jestli něco pomáhá v rozvoji tuzemským e-shopům, pak jsou to v mnoha případech čínské výrobky. Proto neustále pracujeme na tom, abychom dovoz zboží z Číny usnadnili, jak jen to jde. Pro podnikatele totiž není nic otravnějšího, než neustálé vyřizování administrativy.
Bohužel, Čína leží za hranicemi Evropské unie a při komunikaci s ní je tedy nutné předem si vyřídit nejrůznější dokumenty. Navíc je nutné zaplatit nějaké další poplatky, nejen poštovné do Číny – pro zásilky k hodnotě vyšší než 400 (Hong Kong a Macao), respektive 800 čínských jüanů (zbytek Číny) je na veškeré zboží uvaleno clo. Průměrná výše dovozního cla je zhruba 17%, u knih, novin a magazínů o něco méně – zhruba 13%. Celní prohlášení vyplníme v Delibarry za vás.
A ještě jedna informace, kterou se vyplatí znát: do Číny rozhodně neposílejte tabák a alkohol, je to zakázáno.
Pokud posíláte do Číny dárek, neznamená to pro vás žádné celní úlevy, jako je tomu v případě posílání balíků např. do USA. Takže taková malá rada od nás zní: na to, že se ve vašem balíku ukrývá dárek, raději příliš neupozorňujte (vyhněte se např. označení „gift“).

A co ještě při posílání zásilek do Číny

Jak je to se zmíněnými dokumenty? Pokud posílám do Číny balík o hodnotě méně než 1000 EUR, stačí přiložit komerční fakturu a žádné další dokumenty již nejsou potřeba. Komerční faktura je oficiální dokument, kde je uvedeno celé jméno a adresa příjemce i odesílatele, jeho telefon, důvod exportu, úplný popis předmětu, harmonizovaný tarifní kód (pokud je znám), země původu předmětu (tam, kde byl vyroben), počet kusů, cena za kus, celková cena každé položky, počet balíčků a váha balíku. Formulář komerční faktury je k dispozici na našich stránkách, takže vystačí, když ho jen vyplníte – to za vás bohužel udělat nemůžeme.
Je-li cena zásilky vyšší než 1000 EUR, je třeba navíc ještě vyplnit tzv. Shipper´s Export Declaration (SED).

Jak je to s dovozem? Bohužel ani zde není úřední šiml příliš shovívavý.
V případě dovozu balíků a zásilek z Číny nikoliv za účelem jejich dalšího prodeje je to o něco jednodušší: potřebujete pouze tzv. číslo EORI, sloužící k identifikaci odesílatele při styku s celními úřady, a dále již zmíněnou komerční fakturu.

Pokud však hodláte dovezené zboží dále prodávat, je potřeba si sehnat kromě výše zmíněného ještě jednotný správní doklad a celní prohlášení (které za vás vyřídíme my). Navíc doporučuje informovat se na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu o aktuálních antidumpingových opatřeních (která brání v zaplavení evropského trhu levným zahraničním zbožím) a tamtéž naleznete rovněž informace o technických nárocích, které musí splňovat některé kategorie zboží.

Podařilo se všechno vyřídit? Jakmile odešlete zásilku do Číny, neznamená to, že jste se od ní plně odstřihli. Sledování zásilek do Číny je možné díky našemu webu. Snadno si tak uděláte přehled o tom, na které místě Evropy nebo Asie se váš balík právě nachází a jak dlouho ještě bude trvat, než dorazí do cíle. Garantujeme vám, že na jakémkoliv místě v Číně bude do 72 hodin od odevzdání kurýrovi. Taková rychlost je jednou ze zásad, za kterými si v Delibarry stojíme.

Chci využít slevu 200,- Kč na první zásilku!