Zakázané věci v balíku do Anglie

Víte, že nejvíce letadel z pražského letiště Václava Havla odlétá každý den do Velké Británie? Dennodenně směřují do Londýna nebo jiných britských destinací tisíce lidí – ať už míří za prací, nakupováním, jedou navštívit příbuzné či přátele, nebo se třeba rozhodli strávit v Anglii svou dovolenou. A s nimi cestují stovky a stovky balíků a zásilek, které míří za svými novými majiteli právě na britské souostroví.

Poslat balík je snadné

Poslat balík do Anglie není vůbec nic složitého. Dokud je Velká Británie součástí Evropské unie (i přes výsledky nedávného referenda o jejím opuštění se v reálu totiž zatím nic oficiálně nezměnilo), můžou balíky cestovat po celém území EU takřka bez omezení. Není na ně uvaleno žádné clo a tím odpadá další administrativní zátěž, takže nemusíte vyplňovat množství faktur a jiných dokumentů. Všechno, co stačí zařídit, je zabalit zboží, které budete chtít posílat, a předat jej našemu kurýrovi. My už se postaráme o všechno ostatní – na balík nalepíme správný štítek s adresou a předáme ho dál tak, aby našel svůj cíl do tří pracovních dnů. Pokud to pro vás bude příliš dlouhá doba, pak není žádný problém využít služby expresní zásilky a balík v takovém případě doručíme už do 24 hodin.

728x90-1461755473.jpg

Dejte pozor na zakázané předměty

Je tu však jedna věc, na kterou je třeba si dávat pozor. V případě Velké Británie totiž existují určitá omezení vztahující se na obsah balíku.
Do Anglie se nesmí posílat alkohol, tabák a parfémy, dále hořlaviny, vody po holení a jiné toaletní vody (neprojde dokonce ani malá lahvička nebo dárkové či vzorkové balení – v případě tohoto pravidla totiž neeexistuje žádná tolerance objemu). Tabu jsou obecně veškeré nebezpečné předměty, které by mohly představovat nebezpečí pro veřejnost nebo zaměstnance pošty. A kupodivu jsou zakázané i všechny tekutiny posílané v množství větším než 1 l, které by podle britské královské pošty (Royal Mail) mohly znečistit dopravní prostředek nebo jiné zásilky, pokud by se při přepravě nedopatřením vylily.

Jak je to v jiných zemích

Omezení týkající se přepravovaných předmětů však rozhodně neplatí pouze ve Velké Británii. Ve většině světových zemí je běžné, že nesmíte posílat alkohol, tabák a jiné návykové látky. Někde však platí i další, možná trochu bizarnější pravidla. Tak například do Kanady je zakázána dovážet celá řada druhů ovoce a zeleniny. Na hranicích vám budou zabaveny zásilky s meruňkami, jahodami, jablky a bramborami, stejně jako s vybranými druhy mléčných výrobků či masa.

Ve Španělsku nebo třeba Dánsku je zase regulováno posílání kožešin, šperků a drahých kovů. Nelze tedy potěšit své blízké cenným dárkem z této kategorie.

Před odesláním balíku je proto velmi doporučováno si předem zjistit, zda náhodou neobsahuje nevhodné předměty, které by znamenaly jeho zadržení a nedoručení k cíli.

Chci poslat zásilku se slevou

Uložit odkaz do záložek.

1 komentář u „Zakázané věci v balíku do Anglie

 • Zdravicko
  pri brouzdani netem jsem narazil na Vas. dal jsem zatim nehledal
  Jiste je vice zakazniku kteri maji nasledujici problem… Chcou koupit neco v Nemecku ( anglii atd ) ale prodejce proda a posle zasilku jen vevnitr sve zeme.
  Vec by se dala jednoduse vyridit tak, ze byste meli nejakou pevnou adresu treba v nemecku. Zakaznik by potom uvedl adrsu treba
  Jan Novak PCZ 2356456 (cislo smlouvy nebo ID )
  Baugasse 12, Munchen
  Vy byste zasilku bud rovnou dorucili nebo predali k preprave na nasem uzemi
  Mohli byste tim ziskat mozna i dost klientu
  pekny den Fischer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *