24.7.2016

Jak poslat balík, zásilku nebo dopis do Kanady – poštovné a cena

balík do kanadyPosílat balíky do vzdálenějších zemí, nebo zemí neležících v Evropské unii, je vždy o něco složitější, než pokud chcete balík doručit třeba k sousedům. Pro nás v Delibarry ale není překážkou ani vzdálenost, ani časová pásma, dokonce ani administrativní zátěž v podobě povinnosti vyplňovat různé faktury nebo dokumenty. Zkrátka, pokud svěříte svůj balík Delibarry, můžete si být jisti, že dorazí včas na určené místo kamkoliv na světě. Třeba i do Kanady.

Cena se slevou

coins
První balík již od 1 203,-

Rychlost


Expresní balík doručíme i do 72 hodin

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík do Kanady

Delibarry zvládne i Kanadu

Druhá největší země na světě, země lesů a drsné, z velké části dosud neprobádané a nespoutané přírody – to všechno je Kanada. Obývá ji více než třicet milionu obyvatel, jejich drtivá většina je však soustředěna v jižní polovině. Na severu je území ledu, Eskymáků a tajemství. Ale i tam můžeme doručit váš balík. Stačí, když nám dáte adresu a budete nápomocni při vyřizování některých formalit. Všechno, co můžeme, však zařídíme za vás. Navíc garantujeme doručení už do 72 hodin (tří pracovních dnů). Nevěříte? Připadá vám vzdálenost sedm tisíc kilometrů a šest časových pásem příliš neuvěřitelná na to, aby to Delibarry mohl za tak krátkou dobu stihnout? Jestli máte nějaký balík, který potřebujete poslat zrovna do Kanady, pojďte se o tom přesvědčit. Ukážeme vám, že je to zcela reálné.
Ale nejprve je nutné zjistit, co všechno je potřeba před posláním balíku do Kanady vyřídit.

Clo a poplatky s ním spojené

Na balíky a zásilky posílané do Kanady (stejně jako do kterékoliv jiné země ležící mimo Evropskou unii) je uvaleno clo. Počítejte tedy s tím, že kromě ceny za dopravu budete muset uhradit ještě poplatek stanovený kanadskou vládou. Jeho výše však je stanovena poměrně fixně – až na výjimky se jedná o 5% z hodnoty zásilky.
V případě, že balík nepřesahuje hodnotu 20 kanadských dolarů (CAD), clo není uvaleno. Pokud však k vyměření cla dojde, budete muset zaplatit ještě 9,96 kanadských dolarů (1 CAD = cca 18 korun) jako poplatek za vyřízení.
Celní prohlášení vyplníme za vás.
Kanada se skládá celkem z deseti provincií a tří samostatných teritorií. V závislosti na tom, do které oblasti svůj balík směřujete, se připravte na uhrazení tzv. Harmonized Sales Tax (HST) v případě regionů New Brunswick, Newfoundland, Labrador, Nové Skotsko, Ontario a Ostrov prince Edwarda, nebo tzv. Provincial Sales Tax (PST) u provincií Britská Kolumbie, Saskatchewan, Manitoba a Quebec.

Další náležitosti při posílání balíku do Kanady

Mějte na paměti, že v Kanadě platí relativně přísná omezení, co se týká dovozu některých věcí, především potravin. Například zcela je zakázán dovoz vybraného ovoce, zeleniny – nikdy neposílejte do Kanady jablka, jahody, meruňky nebo brambory, protože váš balík by byl na hranicích neprodleně zabaven. U dalších potravin (některé dluhy ovoce a zeleniny, masa nebo mléčných výrobků) po vás bude vyžadováno povolení k dovozu a navíc nesmíte překročit stanovený množstevní limit. Při nedodržení tohoto limitu je nutné uhradit celní zátěž ve výši až 350% hodnoty zásilky, proto je dobré si dát záležet na tom, abychom všechny potřebné náležitosti opravdu dodrželi.

Přidáme ještě zmínku o tom, jak je to s posíláním dárků do Kanady. Dárky mohou posílat pouze soukromé osoby soukromým osobám, ale označíte-li svůj balík jako „gift“, platí pro něj o něco benevolentnější zásady. Tak například hranice ceny, od které je již uvaleno clo, se posouvá z 20 na 60 CAD. Zásilky označené jako dárek však nesmějí obsahovat alkohol, tabák ani reklamní materiály.

Chci využít slevu 200,- Kč na první zásilku do Kanady!