25.7.2016

Balík do Norska

balík do norska

Chystáte se poslat balík do Norska? Není na tom nic složitého. Oproti státům ležícím v Evropské unii sice přibude trochu administrativy a bohužel i poplatků, nejde ale o nic, s čím by si zkušená dopravní společnost jako Zaslat.cz nedokázala poradit. Poradíme vám se vším, co vám nebude jasné a váš balík doručíme už do tří pracovních dnů. Rychle, bez starostí a za nejnižší ceny – tedy přesně tak, jak to má být.

Cena se slevou

coins

První balík již od 912,-

Rychlost


Balík doručíme do 3 dnů

Jednoduchost

task
Vše zařídíme za vás + balík pojistíme!

Chci poslat balík do Norska

Nezapomínejme, že Norsko není součástí EU

Místo, které z velké části leží až za severním polárním kruhem, kde půl roku panuje věčná noc a druhou polovinu roku slunce naopak vůbec nezapadá…- to je Norsko. Země, odkud v minulosti přišli Vikingové, země fjordů, divoké přírody a drsných zim. Ale také země, která pravidelně umisťuje na předních místech žebříčků spokojenosti s kvalitou života. A ani s těmi zimami to nakonec také nebude tak „horké“ – v letních měsících si zde lze užít příjemné teplota kolem dvaceti stupňů. Není divu, že nás Norsko láká. Pokud se vám však nechce trávit dvě hodiny na palubě letadla a další hodiny při odbavování v letištních halách, a přitom potřebujete, aby do Norska někdo doručil váš balík, jsme tu pro vás.

Při posílání balíků do Norska je potřeba se připravit na to, že se jedná o jedinou skandinávskou zemi, která není součástí evropské Unie. Proto je třeba dodržovat místní nařízení a pravidla, na která jsme zvyklá z většiny Evropy, zde vesměs neplatí.

Jak je to s celními poplatky

Norský celní úřad stanovil hodnotu cla uvaleného na zboží putující do Norska na 0-25%. Konečná výše se odvíjí od obsahu zásilky, průměrně dosahuje 1,06% její hodnoty. Pokud hodnota balíku přesáhne 350 NOK (1 norská koruna = cca 2,7 českých korun), je třeba uhradit ještě DPH ve výši 24%. Pokud do Norska posíláte dárek a označíte svůj balíček jako „gift“, pak vás jistě potěší, že pravidla jsou o něco benevolentnější. Pokud hodnota balíku nepřesáhne 1000 norských korun, je zásilka osvobozena od cla. Nezapomínejte však, že toto pravidlo se nevztahuje na balíky obsahující alkohol nebo tabák. A s návykovými látkami souvisí i další omezení týkající se obsahu balíků: nezapomeňte, že do Norska vůbec nesmíte poslat alkohol s více než 22% podílem alkoholu.

Na co si dát pozor při importu

Při posílání balíků z Norska do České republiky je rovněž nezbytné dodržovat stanovená pravidla. K veškerému zboží posílanému z Norska, na které je uvaleno clo, je nutné přiložit tzv. komerční fakturu.  Na tomto dokumentu jsou uvedeny informace týkající se odesílatele (jeho adresa, kontakty na něj atd.) a také informace o obsahu zásilky – cena, počet kusů, popis, země původu, hmotnost… Komerční fakturu můžete vyplnit online přes internet, jejich formulář je zdarma ke stažení třeba na našich stránkách.

Poslední povinností při importu zásilek z Norska je opatřit si tzv. EORI číslo – oficiální dokument sloužící k identifikaci odesílatele při styku s celními úřady. Fyzické osoby jej rovněž získají jednoduchým vyplněním formuláře, v případě právnických osob je nutné si EORI číslo zařídit na Celním úřadu.
O 65 Kč levnější než Česká pošta!